Loading
İçerik : ECUNATİON Hizmetlerimiz

DPF Arıza Çözümü

 

DPF (Dizel Partikül Filtresi) Nedir?

DPF yani Dizel Partikül Filtresi yeni dizel EURO 5 ve sonrası üretilen motorlar da bulunur.EURO 6 motorlar da ise mevcut DPF (Dizel Partikül Filteresi) sistemine ilaveten ADBLUE sistemiyle birlikte entegreli ve sistemik şekilde çalışan araçlar da bulunmaktadır. DPF (Dizel Partikül Filtresi) egzoz emisyon değerlerini aşağıya çekmek için üretilmiş gelişmiş bir katalizör sistemi olarak fonksiyon gösteren mekanik bir parçadır. DPF (Dizel Partikül Filtresi) egzoz sisteminin en başında yer almaktadır. Üretici firmalar bazı emisyon şartlarını yerine getirmek için ürettiği bir çözümdür. Ancak belirli bir kül biriktirme kapasitesi olan bu gelişmiş katalizör sistemleri belirli bir süre sonra tıkanıp, işlevini yerine getiremez hale gelmektedir..

Bunun önüne geçebilmek ve bu kapasite dolumlarını hem önlemek hem de geciktirmek adına, otomobiller belirli bir egzoz gaz sıcaklığına ulaştığında ( 600C derece) bir miktar kendini temizleme özelliğine sahiptir ve rejenerasyon ile bir miktar kül birikimini atmosfere salabilmektedir. Bu rejenerasyon gerek yolda seyir halinde gerçekleşebildiği gibi bazı cihazlar aracılığıyla manuel olarak da yapılabilmektedir. Ancak bir süre sonra bu DPF kendini rejenere edememekte temizleyememektedir. Yetkili servislerde çok yüksek maliyetli değişim ücretleri talep edilmektedir. Üretici firmalar bunu en iyi yakıt kalitesi ve en iyi şartlar için üretmiştir fakat kötü yakıt kalitesi ve kullanıcı yönelik çokça problemler çıkarmaktadır. Bu DPF (Dizel Partikül Filtresi) arızaların bir kısmını ve arıza sonuçlarını aşağı da belirtmiş bulunmaktayız.

DPF (Dizel Partikül Filtresi) İptal edilmesi:

En Uygun maliyetli çözümdür. Ecunation Firmamızda yapılan tüm işlemler Orjinal Lisanslı cihazlar ile yapılmaktadır ve garantilidir. Partikül Filtreniz birdaha tıkanmayacak ve arıza vermeyecektir.

En çok sorulan soru ise Aracım Muayeneden geçermi?
Ecunation Firmamızda Yapılan işlem Muayeneden %100 sorunsuz geçer.

DPF(Dizel Partikül Filtresi) Arızaları Nelerdir ?

-Aracınızın performansı düşer.
-Aracınızın turbosuna zarar verir.
-Motor yağ kalitesini düşürür.
-Motorun yağ kalitesini bozar ve silindirlere zarar verir.
-Aracın DPF'si dolduğunda arıza lambası yakar ve sürüşünüz kısıtlanır.
-Araçta çiğ yakıt kokusu olur.
-Motorda gaz çıkışı kısıtlandığı için geri basınç oluşur.
-Segman kenarlarından mazot geçişi olur ve yağı bozar buda aracınızın motoru için çok tehlikelidir.
-Araçta duman atımı görülebilir.
-Yakıt Enjektörlerine zarar verir.
Vaktinde arıza çözülmediğin de yüksek maliyetli masraflar çıkarabilir.

Yeni DPF (Dizel Partikül Filtresi) maliyetleri çok yüksektir. Bizimle iletişime geçerek arızanıza kesin, garantili ve %100 kalıcı çözümler sunuyoruz. BAYİLERİMİZ bölümünden en yakın bayimizle iletişime geçebilir DPF (Dizel Partikül Filtresi) arızalarınıza kalıcı çözümler getirebilirsiniz.


Whatsapp